Амиен, Тулуз и Лион поразени на суд: Пресудата е во корист на Лига 1


Еден од најтиражните спортски весници во Европа, француски „Л`екип“, во денешното издание објави жестока насловна страница во која го искритикуваа прекинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Германија веќе неколку кола редовно се игра фудбал, а во текот на вчерашниот ден и во Италија и Англија се потврдија датумите на рестартирањето на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската Суперлига во Србија денеска ќе продолжи со возбудувањата, а до крајот на сезоната преостануваат уште четири кола. Според пишувањата во тамошните ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската сезона во Франција беше официјално прекината на крајот на април, пред еден месец. Тековната состојба на табелата во Лига 1 беше препознаена како ...
| | веќе видена | слични

Лион излезе како огромен губитник по одлуката на француските власти да го стопираат сиот спорт до септември во таа земја, па така клубот им се приклучи на ...
| | веќе видена | слични

Белгиското првенство беше едно од оние кои беше прекинато поради коронавирусот и Клуб Бриж беше прогласен за шампион. Иако нема да се играат првенствени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 300 | | | веќе видена

НОВИ 76 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Се зголеми бројот на заразени од коронавирусот. Според најновата статистика, бројот на заразени е 76, а тестирани се 885 ...
сите 300 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп побара поагресивна реакција од гувернерите кон граѓаните кои протестираат низ градовите во САД поради убиството на ...
сите 331 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет" го кажал Бојан ...
сите 195 | | | веќе видена

Според сите параметри Македонија е на дното според направени тестови, само во Албанија и Бугарија имаат помалку тестови од нас. Македонија има огромна смртност ...
сите 583 | | | веќе видена

Флојд, 46-годишен Афроамериканец, почина минатата недела со лисици на рацете откако белиот полицаец Дерек Чавин со колено го притискаше на вратот неколку ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амиен, Тулуз и Лион поразени на суд: Пресудата е во корист на Лига 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: