Белгијците го прекинаа првенството, но закажаа датум за финалето на Купот


Белгиското првенство беше едно од оние кои беше прекинато поради коронавирусот и Клуб Бриж беше прогласен за шампион. Иако нема да се играат првенствени ...
| | веќе видена | слични

Овосезонската Лига на шампиони ќе добие нов првак од причина што актуелниот Ливерпул испадна од ова натпреварување уште во раната фаза, и тоа од Атлетико ...
| | веќе видена | слични

Сезоната во Италија продолжува следната недела со повратните натпревари од полуфиналето на Купот, а продолжението на Серија А е закажано за 20 јуни. Милан ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Финалето на фудбалската Лига на шампиони можеби нема да се одржи во Истанбул (Турција), пренесува „Билд“. Планирано е да се одржи мини-турнир, во кој ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Нион, 4. јуни 2020 (Inpress) – Русија е една од земјите кои се најголеми фаворити за организирање на мини-турнирот од завршницата на Лигата на шампионите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската влада го одобри барањето на челните лица на Серија А да се поместат куп натпреварите за еден ден порано. Првично беше договорено сезоната во ...
| | веќе видена | слични

Италијанската влада го одобри барањето на раководството во Серија А за преместување на датумите на натпреварите од Купот на оваа земја. Раководството на лигата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителката на листа на изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“. Дафина Стојаноска од средбата со жените од движењето за ...
сите 436 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 293 | | | веќе видена

Носителката на ИЕ 2, Сања Лукаревска, при посетата на општина Липково, рече дека е горда што е носителка токму на ИЕ2, бидејќи таа е достоинствен репрезент и ...
сите 420 | | | веќе видена

И по десет пати повеќе патници од времето на карантинот влегуваат во државата од Србија и Косово откако Македонија ги отвори границите на 26-ти јуни. Бројките ...
сите 217 | | | веќе видена

Фановите на Ливерпул во изминативе неколку дена на големо ја слават титулата во Премиер лигата на која чекаа цели 30 години, па во низата на честитки кои ги ...
сите 192 | | | веќе видена

Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во предизборен дуел дебатираа на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белгијците го прекинаа првенството, но закажаа датум за финалето на Купот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: