10 инспиративни филмови кои ќе ве натераат да верувате во себеси и ќе ви го променат животот


 На сите ни е потребна инспирација додека се соочуваме со сопствените демони. Генерално сите сакаме да бидеме подобри луѓе, иако на моменти се чувствуваме ...
| | веќе видена | слични

 Секогаш е интересно да дознаеме нешто ново за тоа какви сме, што нè мотивира, како се менува нашето расположение... Овие психолошки податоци и факти ќе ви ...
| | веќе видена | слични

 Доколку мислите дека депресијата, анксиозноста, анорексијата, скршеното срце, загубата на сакана личност... и многу други проблеми се резервирани само за ...
| | веќе видена | слични

 Речиси сите ја знаеме приказната за таткото кој на смртната постела му оставил 2 кутивчиња, едно црно и едно бело, на својот син. Му оставил аманет дека ...
| | веќе видена | слични

 Личноста која постојано упатува критики кон нешто е всушност некој кому му е потребна помош со цел да ги реши своите внатрешни конфликти. Бидејќи не е во ...
| | веќе видена | слични

 Некои наставници и професори навистина знаат да им го променат животот на своите ученици и студенти. Писателот Енди Руни рекол дека секој од нас ќе остави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пописот е многу важна статистичка операција за планирање на натамошниот развој на земјата, економски пред се, изјави на денешната прес-конференција портпаролот ...
сите 652 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Првото четвртфинале на Светското првенство е меѓу Данска и домаќинот Египет, средба пред која во центарот на вниманието се најде најдобриот играч на ...
сите 48 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчерашното дерби помеѓу Милан и Интер помина во знакот на жестоката расправија која ја имаа Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. Тој дуел е нешто за што ...
сите 64 | | | веќе видена

Д-р Игор Николов истакнува дека во последните неколку месеци граѓаните и медицинскиот персонал се изнаслушаа голем број различни изјави и лаги за набавката на ...
сите 410 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 инспиративни филмови кои ќе ве натераат да верувате во себеси и ќе ви го променат животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: