„Понекогаш, среќните спомени болат најмногу“ – 10 моќни цитати за болката


 Речиси сите ја знаеме приказната за таткото кој на смртната постела му оставил 2 кутивчиња, едно црно и едно бело, на својот син. Му оставил аманет дека ...
| | веќе видена | слични

Датумот и денот на раѓање, како што објаснуваат нумеролозите, се предодредени да бидат врзани за секоја индивидуа и да носат индивидуални значења во контекст ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Љубовта, без разлика каква е, доаѓа со многу предизвици. Понекогаш знаете што точно треба да направите за да ја покажете вашата љубов, но постојат и мигови ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата принудува многумина да останат во домовите подолго од обично, а тоа може да претставува проблем за некои. Слушаме за приказни за семејно насилство, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

0 Би Би Си – Лондон МИА Дали константно гледате серии за време на изолацијата? Не се секирајте, не сте единствени… Но што е тоа што не тера прекумерно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„ Христијан Мицкоски останува запаметен како неодговорен политичар кој за време на оваа криза цело време се однесува незрело, несериозно и неодговорно. На ...
сите 748 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 161 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 153 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Понекогаш, среќните спомени болат најмногу“ – 10 моќни цитати за болката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: