Животни лекции од Господин Мијаги од „Karate Kid“ и уште 7 други учители од филмови


 Некои наставници и професори навистина знаат да им го променат животот на своите ученици и студенти. Писателот Енди Руни рекол дека секој од нас ќе остави ...
| | веќе видена | слични

 Секогаш е интересно да дознаеме нешто ново за тоа какви сме, што нè мотивира, како се менува нашето расположение... Овие психолошки податоци и факти ќе ви ...
| | веќе видена | слични

 Доколку мислите дека депресијата, анксиозноста, анорексијата, скршеното срце, загубата на сакана личност... и многу други проблеми се резервирани само за ...
| | веќе видена | слични

 Речиси сите ја знаеме приказната за таткото кој на смртната постела му оставил 2 кутивчиња, едно црно и едно бело, на својот син. Му оставил аманет дека ...
| | веќе видена | слични

 Личноста која постојано упатува критики кон нешто е всушност некој кому му е потребна помош со цел да ги реши своите внатрешни конфликти. Бидејќи не е во ...
| | веќе видена | слични

 На сите ни е потребна инспирација додека се соочуваме со сопствените демони. Генерално сите сакаме да бидеме подобри луѓе, иако на моменти се чувствуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 334 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 325 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 200 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Животни лекции од Господин Мијаги од „Karate Kid“ и уште 7 други учители од филмови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: