Имате ли покрај себе негативна личност која постојано нешто приговара, критикува и омаловажува?


 Личноста која постојано упатува критики кон нешто е всушност некој кому му е потребна помош со цел да ги реши своите внатрешни конфликти. Бидејќи не е во ...
| | веќе видена | слични

 Секогаш е интересно да дознаеме нешто ново за тоа какви сме, што нè мотивира, како се менува нашето расположение... Овие психолошки податоци и факти ќе ви ...
| | веќе видена | слични

 Доколку мислите дека депресијата, анксиозноста, анорексијата, скршеното срце, загубата на сакана личност... и многу други проблеми се резервирани само за ...
| | веќе видена | слични

 Речиси сите ја знаеме приказната за таткото кој на смртната постела му оставил 2 кутивчиња, едно црно и едно бело, на својот син. Му оставил аманет дека ...
| | веќе видена | слични

 Некои наставници и професори навистина знаат да им го променат животот на своите ученици и студенти. Писателот Енди Руни рекол дека секој од нас ќе остави ...
| | веќе видена | слични

 На сите ни е потребна инспирација додека се соочуваме со сопствените демони. Генерално сите сакаме да бидеме подобри луѓе, иако на моменти се чувствуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 196 | | | веќе видена

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 263 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 543 | | | веќе видена

Новиот шампион на Англија, Ливерпул кој го презеде трофејот токму од Сити, беше прегазен на „Етихад“. Јунак во триумфот беше поранешниот играч на Ливерпул, ...
сите 209 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 110 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имате ли покрај себе негативна личност која постојано нешто приговара, критикува и омаловажува?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: