Понекогаш само сакаме да чуеме колку му значиме некому


 Некои наставници и професори навистина знаат да им го променат животот на своите ученици и студенти. Писателот Енди Руни рекол дека секој од нас ќе остави ...
| | веќе видена | слични

 На сите ни е потребна инспирација додека се соочуваме со сопствените демони. Генерално сите сакаме да бидеме подобри луѓе, иако на моменти се чувствуваме ...
| | веќе видена | слични

Една од најуниверзалните вистини е дека луѓето го сфаќаат животот и луѓето во него здраво за готово, а сепак некако како ништо да не правиме за да не биде тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

„ Христијан Мицкоски останува запаметен како неодговорен политичар кој за време на оваа криза цело време се однесува незрело, несериозно и неодговорно. На ...
сите 427 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 169 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Понекогаш само сакаме да чуеме колку му значиме некому

Од:
До кого (е-маил):
Порака: