Huawei Global Analyst Summit 2020: фокусирање на градење интелигентен екосистем и лесна поврзаност што отвора нови можности на пазарот

4 копии
2 копии

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајтебрзо и лесно од удобноста на вашиот дом Моменталната ситуација со пандемијата и порастот на невработеноста, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Користење на сопственото време, наместо пари, како ресурс за плаќање и размена на услуги со други луѓе, овозможува новата дигитална платформа – временска банка ...
| | веќе видена | слични

Последиците од пандемијата несомнено ги почувствуваа сите компании ширум светот. Но, и покрај лошите околности и бројните предизвици, сегашната криза создаде и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 775 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Huawei Global Analyst Summit 2020: фокусирање на градење интелигентен екосистем и лесна поврзаност што отвора нови можности на пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: