Големите инвеститори се жалат дека мерките на Владата не се добри за нив


Владината помош не е погодна за големите компании. Германските инвеститори во земјава велат дека условите кои треба да се исполнат за да се аплицира за помошта ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска никаде ја нема кога треба да се презентираат клучни одлуки на Владата поврзани со нејзиниот ресор, кои имаат негативен ...
| | веќе видена | слични

Висината на каматите од кредитите за политичките партии е различна во зависност од позицијата од која што ја гледаат. Па така кога власта се задолжува каматите ...
| | веќе видена | слични

Македонија ја издаде рекордно највисоката еврообврзница до сега, на сума од 700 милиони евра. Процесот завбрши завчера, а парите ќе треба да ги враќаме за шест ...
| | веќе видена | слични

Владата скапо се задолжи, а тие пари нема да завршат кај стопанството. Ден по издавањето на еврообврзницата, од опозициската ВМРО ДПМНЕ велат дека ако Владата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини во телефонски разговор за Канал 5 го оправдува задолжувањето, но вели дека тоа мора да биде оптимално. „Треба ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини владата дека лошо менаџира со кризата и прави погрешни проценки, кога и какви мерки треба да преземе, што ќе придонесе до крајот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лошото менаџирање со кризата и погрешните проценки, воедно, кога и какви мерки треба да се преземат, ќе допринесе до крајот на годината, буџетската дупка да ...
| | веќе видена | слични

Вчера владата повторно ја задолжи Македонија на меѓународниот пазар преку издавање на еврообврзница, вредна 700 милиони евра. На овие средства стапката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 187 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 272 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големите инвеститори се жалат дека мерките на Владата не се добри за нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: