Корона кризата ни носи рекордно задолжување, земјава издаде еврообврзница на 700 милиони евра


Македонија ја издаде рекордно највисоката еврообврзница до сега, на сума од 700 милиони евра. Процесот завбрши завчера, а парите ќе треба да ги враќаме за шест ...
| | веќе видена | слични

По издавањето на седмата еврообврзница вредна 700 милиони евра, Денар анализираше – колкав јавен долг има Македонија, кога доспеваат за враќање натрупаните ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Граѓаните кои ќе бидат корисници на домашната платежна картичка нема потреба да аплицираат или да се пријават за да ја добијат. Во соопштението од Владата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Девет банки од 14 домашни ќе учествуваат во проектот домашна платежна картичка кој го промовираше Владата. Останатите пет нема да можат да се вклучат поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во повеќе медиуми во регионот деновиве беше објавено дека во земјава се издава платежна картичка „Купувам домашно“, како финансиска поддршка за невработените и ...
| | веќе видена | слични

Од Владата на Република Северна Македонија информираат дека граѓаните нема потреба да се пријавуваат за да ја добијат домашната платежна картичка, додавајќи ...
| | веќе видена | слични

Третиот сет економски мерки има за цел со поттикнување на приватната потрошувачка, да им се помогне на граѓаните во овие тешки времиња но и да им се помогне на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона кризата ни носи рекордно задолжување, земјава издаде еврообврзница на 700 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: