Расте бројот на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје и Тетово


2 копии
2 копии

– Во Тетово речиси воопшто не се почитувале сите зададени мерки. Загрижува и тоа што граѓани со решение за самоизолација се шетаат надвор. Во Штип не е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради зголемените бројки на заболени во последните неколку денови, посебно денешните четворица почина и 52 новозаболени, според информации на „Сител“, ...
| | веќе видена | слични

Ќе се воведуваат рестриктивни мерки парцијално, во места каде што мерките не се почитуваат На Институтот за јавно здравје денеска се регистрирани 30 оздравени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 311 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје и Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: