МАКПЕТРОЛ ЌЕ ИСПЛАТИ ДИВИДЕНДА ОД 2.000 ДЕНАРИ ПО АКЦИЈА: Се чека седницата во јуни

2.000 денари по бруто акција, односно вкупен бруто износ од 202.758.000 денари е дивидентата што ќе ја исплати Макпетрол. На седницата што е закажана за 20 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 1061 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 355 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 77 | | | веќе видена

Од почеток на оваа здравствена криза се залагам за почитување на правилата и препораките на здравствените власти...Жалам што често препораките на Комисијата за ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКПЕТРОЛ ЌЕ ИСПЛАТИ ДИВИДЕНДА ОД 2.000 ДЕНАРИ ПО АКЦИЈА: Се чека седницата во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: