Италија пријави најмал број починати после два месеци

Во Франција од 1 март од коронавирус починале повеќе од 28.000 луѓе, од кои 483 од нив во последните 24 часа, според Министерството за здравство во неделата. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Италија во последните 24 часа од Ковид -19 починаа 145 лица, што е најмал број на жртви на дневно ниво од 9. март, соопшти денеска Агенцијата за цивилна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И бројот на новозаволени е на најниско ниво од 4ти март и изнесува 675, што е за 200 помалку од вчера, пренсе „Ројтерс“. Од почетокот на епидемијата на 21ви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 499 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија пријави најмал број починати после два месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: