Американски воен проект за одговор на хемиско-биолошки напади создаде ефикасен тест за COVID-19

3 копии

Армијата на САД разработила нов тест за COVID-19 што најверојатно ќе можe да ги препознава носителите пред да станат заразни и продоложат со ширење на болеста, ...
| | веќе видена | слични

Маските од овие компании не ги исполнуваат стандардите за заштита на лекарите и медицинските сестри од коронавирусот, велат експертите Администрацијата на ...
| | веќе видена | слични

Виш владин научник следната недела треба да сведочи на конгресен распит откако поднесе жалба и во улога на свиркач ќе се осврне дека наводно официјални лица му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Водечкиот американски научник кој работи за владата на САД, Рик Брајт, го обвини претседателот Доналд Трамп дека не се подготвил правилно за пандемијата од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Високопоставен специјалист во американското Министерство за здравство, синоќа поднесе жалба до независното државно обвинителство (ОСЦ) за низа пропусти во ...
| | веќе видена | слични

Тајниот тим на научници и милијардери пристигнале во Белата куќа со цел да се вклучат во борбата против коронавирусот, а сите биле блиски до претседателот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски воен проект за одговор на хемиско-биолошки напади создаде ефикасен тест за COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: