Во 6 македонски градови нема повеќе заболени


3 копии

Полициски час како и секој работен ден ќе има и викендов ширум државата. Од 19 до 5 часот луѓето ќе мора да седат во своите домови. Ова е предлог на Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци кои доаѓаат од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа во Македонија регистрирани се 20 оздравени пациенти во: Скопје-1, ...
| | веќе видена | слични

Епидемиската крива бележи пад од 15 април. Согласно статистичката анализа на Институтот за јавно здравје, направена заклучно со 5 мај на 1.539 потврдени случаи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека епидемиската крива бележи пад од 15 април. -Според исходот од заболувањето, 25.6% се активни случаи, 68.7% се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 6 македонски градови нема повеќе заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: