Ковид-19 пандемија: Стапката на смртност опаѓа, европските акции растат

Вредноста на акциите на европските берзи денеска почна да бележат раст по информациите за пад на стапката на смртност од ковид-19 во Италија и во Шпанија. Но, ...
| | веќе видена | слични

После падот на продажбата по долги години, гигантот за храна Крафт Хајнц продава повеќе од она што се очекува поради пандемијата „Коронавирус“. Иако пазарот во ...
| | веќе видена | слични

До пред еден месец, „Зум“ беше само една од платформите која се користеше во деловни здодевни комуникации во свет преполн со апликации. Коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе две недели македонските компании кои котираат на берзата бележат раст на цените на нивните акции. Македонската берза како да почна да заздравува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 пандемија: Стапката на смртност опаѓа, европските акции растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: