Во Прилеп тројца новозаболени од коронавирусот, граѓаните го почитувале полицискиот час

Во самоизолација се 422 лица, а изминатата ноќ граѓаните го почитувале полицискиот час и не се забележани негови прекршувања. Прилепските градски власти ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кризниот штаб на Куманово ќе го зголеми бројот на придружни членови од Советот на општината, апелираше до невалдините и политичките партии да се координираат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како резултат на новите одлуки од Владата во врска со коронавирусот, Општина Карпош ги известува сите фирми кои вршат достава на храна / лекови, а кои веќе ...
| | веќе видена | слични

Поради огромниот број барања општинските кризни штабови не смеат да издаваат дозволи за движење на лицата за време на забраната и посебниот режим. Тие ќе може ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на Република Македонија ја оценува улогата на медиумите како исклучително важна за време на пандемијата со Ковид-19, за навременото, постојано и ...
| | веќе видена | слични

Владата се оградува од организацијата на настанот во Куманово на кој техничкиот премиер Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министрите Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште на почетокот на здравствената криза со коронавирусот, препознавме дека една од повеќето важни задачи е навременото, постојано и веродостојно информирање, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 18 април, 2020 година, Здружението на новинарите на Македонија објави соопштение во кое се произнесе за правата на новинарите и медиумските работници и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 405 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп тројца новозаболени од коронавирусот, граѓаните го почитувале полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: