Ангеловска-Бежоска: Денарот останува стабилен, финансиската поддршката од ММФ ќе помогне за добивање поддршка и од други извори


Мошне е важно шокот предизвикан од појавата на коронавирусот да трае што пократко за да нема поголеми негативни ефекти врз билансите и на фирмите и на ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската влада предвидува пад на бруто домашниот производ за 6,7 проценти, наведувајќи дека очекува рецесијата предизвикана од пандемијата на коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Швајцарија очекува пад на БДП од 6,7 отсто. Рецесијата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, ќе биде полоша отколку што се очекуваше во март. Државниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Падот на шведската економија би можел да предизвика најлоша рецесија од Втората светска војна, се наведува во денеска објавени владини прогнози. Според нив, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе се зголеми бројот на невработени во Германија,па повеќе од 3 милиони луѓе оваа година ќе бидат невработени во Германија односно невработеноста ќе се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Според група експерти во СЕКО, бруто домашниот производ (БДП) ќе падне за 6,7 проценти оваа година, наместо предвидениот пад од 1,5 проценти во март, покажале ...
| | веќе видена | слични

Институтот за истражување на пазарот на трудот И-А-Бе, кој е дел од сојузната агенција за труд предвидува дека во Германија годинава околу 520.000 Германци ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невработеноста во Германија ќе се зголеми за околу 520.000 луѓе на над три милиони луѓе оваа година. Тоа го предвидува Институтот за истражување на пазарот на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ја прифатиле понудата на банките за одложување на отплатата на кредитите во наредните шест месеци, можат да се премислат и да продолжат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и премиер, вечерва се обрати во Куманово, заедно со претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ и министер за ...
сите 558 | | | веќе видена

Пред три месеци, кога во земјава имаше 50 или 60 позитивни случаи на Ковид-19, се воведуваше карантин, ограничување на движење и други мерки. Потоа, нашата, но ...
сите 166 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 172 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Денарот останува стабилен, финансиската поддршката од ММФ ќе помогне за добивање поддршка и од други извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: