Mozzart донираше над 300.000 денари за Општата болница во Гостивар

Македонските фудбалски репрезентативци организираа акција за собирање на медицинска опрема за помош на лекарите во борбата против новиот вирус. Тие донираа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здружението за еднаква застапеност на лица со посебни потреби во медиумите „СОС Балкан медиа“ денеска донираше илјада литри медицински алкохол за потребите на ...
| | веќе видена | слични

Македонските фудбалски репрезентативци приредија убав гест со донација на опрема со која ќе помогнат Македонија полесно да се справи со пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Македонските фудбалски репрезентативци донираа медицинска опрема за медицинските работници во болниците „8-ми Септември“ и Клиниката за Инфективни болести во ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативците на фудбалската репрезентација на Македонија се вклучија во помошта на здравствените работници во нашата земја донирајќи опрема за помош во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на советот на општина Крушево Тома Петроски и советниците Евгенија Петроска, Евгенија Јуца, Перо Котески, Абуш Изеироски и Агапи Чункоска донираа ...
| | веќе видена | слични

Опремата денеска беше лично доставена од советниците Тома Петроски, Перо Котески, Евгенија Петроска и Агапи Чункоска, а претседателот на Советот рече дека ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 294 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 527 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 166 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 333 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 201 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

И покрај тоа што расте трендот на се поголем број излекувани пациенти, денеска во најголемиот ковид-центар во Македонија, ГОБ „8 Септември“ се примени 16 ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mozzart донираше над 300.000 денари за Општата болница во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: