Комисијата за заразни болести утре ќе го разгледува барањето за воведување карантин во Куманово


Филипче информира дека Комисијата за заразни болести утре, во 8:30 часот наутро, на состанок ќе го разгледа барањето за воведување карантин во Куманово. Според ...
| | веќе видена | слични

Направени се 408 тестирања , од кои 26 биле дијагностицирани . Вкупната бројка е 1326 заболени . На инфективната клиника се шест пациенти на респиратори и исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

И по укинувањето на рестриктивните мерки, министерот за здравство, Венко Филипче, истакнува дека животот нема да биде каков што бил. Мерките, како што додаде, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 299 | | | веќе видена

Денеска бевме еве овде во Прилеп на состанок, на средба би рекол со регионалната стопанска комора. Разговаравме за проектите и содржината со фокус на ...
сите 541 | | | веќе видена

На 09.07.2020 во 06.18 часот било пријавено дека во нас.Дрма, скопско, во домот, В.Т.(61) со секира ја нападнал неговата сопруга П.Т.(57), додека спиела, по ...
сите 339 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 160 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 188 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за заразни болести утре ќе го разгледува барањето за воведување карантин во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: