Известување од полицијата до граѓаните

7 копии

Малолетник на возраст од 17 години синоќа во 23.10 часот за време на полициски час бил затекнат од страна на полиција како извршува тешка кражба во продавница ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатото деноноќие, според статистичките податоци на подрачјето на СВР Охрид, во Кичево шест лица не ја почитувале забраната за движење за време ...
| | веќе видена | слични
3 копии
14 копии
3 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи извести за статистиката во текот на изминатото деноноќие. Граѓаните се свесни за сопствената заштита и од тие причини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 22. април 2020 (InPress) – Во текот на изминатото деноноќие според, статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид регистрирано е едно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 293 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 542 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 169 | | | веќе видена

Триесет и двегодишен спортист од Кавадарци е новиот случај позитивен на коронавирус, откриен при скрининг. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
сите 73 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 223 | | | веќе видена

Повеќе од уметничко дело, повеќе од графит, ова е Македонија вели кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Зоран Коцевски за новиот графит посветен на ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Известување од полицијата до граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: