МЗТ Скопје нема да користи субвенции и донира 100.000 денари за борбата со Ковид-19

Иако поради пандемијата на вирусот Корона, и економските проблеми кои го зафаќаат спортот во цел свет, сепак постојат и примери во кои клубовите се решени да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Убав потег на РФМ која донесе одлука да не ја користи финансиската помош од државата за своите вработени. Целокупната сума од 100 илјади евра ќе биде уплатена ...
| | веќе видена | слични

Ракометната Федерација на Македонија ќе ги задржи на своите работни места сите административци, а при тоа висината на нивниот личен доход, независно од ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) одлучи да не ја користи финансиската поддршка за 13 свои вработени во спортската администрација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 21. април 2020 (Inpress) – Раководството на Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) одлучи да не ја користи финансиската поддршка за 13 свои ...
| | веќе видена | слични

Од Ракометната федерација на Македонија излегоа со официјално соопштение во кое наведоа дека ќе донираат финансиски средства во борбата против коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 472 | | | веќе видена

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...
сите 355 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 267 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 241 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 201 | | | веќе видена

Од снимките на објавени разговори последниве недели во кои зборува претседателот на СДСМ Зоран Заев може да се види еден, досега за јавноста непознат, карактер ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ Скопје нема да користи субвенции и донира 100.000 денари за борбата со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: