Филипче: Респираторите се договорени, испорака до 30 дена - КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ЕПИДЕМИЈАТА


Министерот за здравство информираше дека од девет економски оператори, два ги задоволуваа условите - во однос на рокот и критериумите. Еден дел од ...
| | веќе видена | слични

Задолжително држење на дистанца на отворено и без групирање. По тестирање во карантин до добивање на резултати. За отварање на училишта и градинки ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот Филипче рече дека радува фактот што расте бројот на излекувани пациенти, тоа охрабрува и е дополнителна мотивација за лекарите во болниците и за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што соопшти министерот за здравство Венко Филипче на заедничката онлајн прес-конференцијата одржана со премиерот Оливер Спасовски, Државниот санитарен ...
| | веќе видена | слични

Клиниката за онкологија во Скопје ги подготвува протоколите со кои пацинетите што примаат терапијата која се инјектира поткожно како и таблетарна терапија, ќе ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболен медицински персонал во земјава е во постојан раст, а според последните податоци на Институтот за јавно здравје регистрирани се 210 случаи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Респираторите се договорени, испорака до 30 дена - КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ЕПИДЕМИЈАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: