НЕВИДЕН СКОК: Пандемијата ја вивна цената на златото

2 копии

Акциите на светските берзи и денеска бележат раст, како резултат на намалената стапка на смртност од коронавирусот во европските жаришта Италија и Шпанија, но ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на акциите на европските берзи денеска почна да бележат раст по информациите за пад на стапката на смртност од ковид-19 во Италија и во Шпанија. Но, ...
| | веќе видена | слични

Цените на акциите вчера се зголемија, откако еден извештај потврди дека лекот на компанијата „Gilead Sciences“ покажал одредена ефикасност во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Австрија има огромна побарувачка за златни и златни дукати поради пандемијата на коронавирусот. Побарувачката во моментот го достигна нивото на економската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од политичката ...
сите 250 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 330 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

за влез во секаков вид на угостителски објекти, како и организирани настани од секаков вид, неопходно ќе биде по 15 ноември да се поседува сертификат за ...
сите 72 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 43 | | | веќе видена

Може Заев и 100 милијарди да каже, има една изрека- што значи за човек еден тон, така и он можеше да каже и 100, јас не знам зошто тој кажа 12 милијарди. Не ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕВИДЕН СКОК: Пандемијата ја вивна цената на златото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: