СКОК НА АКЦИИТЕ КАКОВ ШТО ОДАМНА НЕМАЛО - надеж за ефикасен лек ги охрабри инвеститорите


Цените на акциите вчера се зголемија, откако еден извештај потврди дека лекот на компанијата „Gilead Sciences“ покажал одредена ефикасност во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ништо не може да се компарира со Ковид-19 и секој може да биде во ризик. Третманите се менуваат и дополнуваат според согледувањата кај нас и во светот, но не ...
| | веќе видена | слични

Американската Агенција за храна и лекови (FDA) предупреди во петокот дека хидроксихлорикинот, лекот против маларијата чијашто примена кај заразените со ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови ги предупредила земјите кои експериментално ги користат лековите за маларија во лечење од коронавирус дека може да се појават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потенцијалниот лек против вируси, ремдесивир, за кој се верува дека може да лекува лица заболени од Ковид-19, наводно бил неуспешно тестиран на првото клиничко ...
| | веќе видена | слични

Ремдесивир, антивирусниот лек за кој се сметаше дека ќе може да се користи како третман за новиот коронавирус, не се покажа како успешен во првото клиничкото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потенцијалниот лек против новиот коронавирус „Ремдесивир” се покажа како неуспешен по првото клиничко испитување, се наведува во случајно објавениот документ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 184 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОК НА АКЦИИТЕ КАКОВ ШТО ОДАМНА НЕМАЛО - надеж за ефикасен лек ги охрабри инвеститорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: