Индексите на Волстрит зајакнаа на отворањето на тргувањето

2 копии

Акциите на светските берзи и денеска бележат раст, како резултат на намалената стапка на смртност од коронавирусот во европските жаришта Италија и Шпанија, но ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на акциите на европските берзи денеска почна да бележат раст по информациите за пад на стапката на смртност од ковид-19 во Италија и во Шпанија. Но, ...
| | веќе видена | слични

Цените на акциите вчера се зголемија, откако еден извештај потврди дека лекот на компанијата „Gilead Sciences“ покажал одредена ефикасност во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако прогласи победа во првиот круг на изборите, во првиот ден се огласи од факултет каде денеска држеше предавања по предметот ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 310 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индексите на Волстрит зајакнаа на отворањето на тргувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: