Стојановски: Имаше обиди за манипулации со бројките, извршените тестирања, како и набавката на респиратори чија постапка запре


Во интервју за порталот Инфомакс, доктор Синиша Стојановски претседател на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека обиди за манипулаци со бројката ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери во изјавата за Клан Македонија рече дека големиот број на лица дијагностицирани со Ковид-19, е како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Брисеви за тестови за коронавирус во моментов се земаат на четири пункта во поликлините во Јане Сандански, Ченто, Чаир и Млин Балкан, а доколку Министерството ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со досега направените 10.000 тестирања на Ковид-19, земјава е лидер на Балканот. Пред нас е само Словенија, вели директорот на Центарот за јавно здравје, Арбен ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на Топ тема, Зибери истакна дека ќе биде потребна потемелна студија за да се докаже дали првиот случај на коронавирусот сме го имале ...
| | веќе видена | слични

Домашниот притвор ќе заврши само и само кога ќе се стабилизира бројот на луѓе кои го имаат вирусот и кога здравството ќе има доволно капацитет за да се справи ...
| | веќе видена | слични

За да се забрза процесот на тестирање и добивање резултати од брисевите на граѓаните кои се сомнителни за заразеност со корона вирусот, наскоро ќе започне да ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Клиниката за трауматологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, Илир Хасани во емисијата „Клан дебата“ на телевизија Клан Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 470 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојановски: Имаше обиди за манипулации со бројките, извршените тестирања, како и набавката на респиратори чија постапка запре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: