Пакистанци ограбиле и нападнале свои сограѓани кај селото Ваксинце

2 копии

Полициски службеници од СВР Скопје во скопското село Побожје, за време на забраната за движење, синоќа во 22.00 часот, го лишиле од слобода З.К.(34) од село ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Вчера, oколу 5 минути пред почетокот на полицискиот час, на улицата „1“ во селото Ново Село, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило со ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера околу 16 часот добила пријава за пукање сретсело во с. Студеничани, во близина на Општина Студеничани-По претходна вербална расправија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пакистанци ограбиле и нападнале свои сограѓани кај селото Ваксинце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: