Државниот санитарен и здравствен инспекторат извршил 91 надзор


4 копии

Полицаец што бил да изврши увид во станот на двајцата починати мајка и син во Велес има коронавирус, потврдил за директорот на Центарот за јавно здравје во ...
| | веќе видена | слични

Полицаецот што бил на увид кај починатата велешанка, а кој е позитивен на коронавирус , бил да прави повеќе увиди на повеќе локации, зашто тоа му било дел од ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во рамките на Министерството за здравство завршила постапката за набавка на респираторни машини, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Од девет ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет дневен карантин за Куманово со повеќе посебни мерки, бара општинскиот кризен штаб на денешната 30 седница. Бараме од Влада на РМ за издвојување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од досегашните резултати од проверката на затворениците и лицата кој се во притвор во затворот Шутка, нема позитивни на вирусот Ковид-19, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седумгодишното дете кое починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, додека на вработениот лаборант од клиниката кој е заболен од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство информираше дека од девет економски оператори, два ги задоволуваа условите - во однос на рокот и критериумите. Еден дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 445 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 544 | | | веќе видена

Во ГОБ „8 Септември“ е излекуван пациент кај кого коронавирусот предизвикал воспаление на мозокот, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.„ Ова е шестти ...
сите 252 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 234 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 255 | | | веќе видена

Во меѓувреме лидерот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за тв 24 не ја негираше автентичноста на бомбите. Според него времето е најдобар демант на ваквите ...
сите 93 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 263 | | | веќе видена

Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола поднесе кривична пријава против З.И.(45) од с.Горно Крушје, ресенско, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот санитарен и здравствен инспекторат извршил 91 надзор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: