Карантин за Куманово со посебни мерки бара општинскиот кризен штаб


Четиринаесет дневен карантин за Куманово со повеќе посебни мерки, бара општинскиот кризен штаб на денешната 30 седница. Бараме од Влада на РМ за издвојување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кризниот штаб на Куманово бара од Владата одредена количина заштитини маски кои бесплатно ќе се делат на граѓаните, а институциите на локално ниво да ги дадат ...
| | веќе видена | слични

Никој од владата уште не се тестирал за коронавирусот, откако отидоа во самоизолација премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министрите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За ден – два се очекува да биде готов извештајот од вонредниот иснпекциски надзор во Куманово од страна на Државниот санитарен и здрваствен инспекторат кој ...
| | веќе видена | слични

За ден - два ќе има извештај за да се утврди одговорност за прес - конференцијата која се одржа во Куманово, каде градоначалникот Максим Димитриевски се обрати ...
| | веќе видена | слични

Владата се оградува од организацијата на настанот во Куманово на кој техничкиот премиер Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министрите Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремирот Бујар Османи, министрите за здравство Венко Филипче и Арбер Адеми, кои се во самоизолација од минатата недела откако ...
| | веќе видена | слични

Кризниот штаб на Куманово ја задолжи Општината да обезбеди дополнителни количества маски, кои преку штабот бесплатно ќе се делат на граѓаните на повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карантин за Куманово со посебни мерки бара општинскиот кризен штаб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: