7 годишното дете кое починало на детска клиника немало коронавирус, лаборантот не бил заболен од него


Седумгодишното дете кое починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, додека на вработениот лаборант од клиниката кој е заболен од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

19-годишно момче од Кичево било хоспитализирано во Охрид со пневмонија, каде двата теста за коронавирус биле негативни. Поради компликации, момчето е префрлено ...
| | веќе видена | слични

48 излекувани пациенти, 28 новозаразени и еден починат. Ваква е состојбата со коронавирусот во Македонија изминатите 24 часа. Најголем дел од оздравените ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Бројот на заболен медицински персонал во земјава е во постојан раст, а според последните податоци на Институтот за јавно здравје регистрирани се 210 случаи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 годишното дете кое починало на детска клиника немало коронавирус, лаборантот не бил заболен од него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: