Најмалку новозаразени во Италија во последниот месец, починаа 604 луѓе


Повеќе време за подготовка и луѓе кои се придржуваат кон мерките и помогнаа на Португалија да го сузбие ширењето на коронавирусот. Оваа земја има значително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австрискиот канцелар Себастијан Курц ги предупредил граѓаните дека коронавирусот ќе ги следи Австријците уште неколку месеци. Во изјава за јавниот сервис ORF, ...
| | веќе видена | слични

После два дена на пад во бројките, Соединетите Држави во вторникот забележаа црн рекорд со повеќе од 2.200 нови смртни случаи од коронавирусот за 24 часа, што ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии
2 копии

Бројот на заразени со коронавирус во светот надмина два милиони, покажуваат последните податоци од порталот „Ворлдометерс“. Универзитетот „Џонс Хопкинс“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 482 | | | веќе видена

Претставници на Владата на Република Македонија се подготвени пред пратениците да презентираат информации поврзани со преговорите со Република Бугарија, ...
сите 383 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

На 17.01.2021 во 02.45 часот, по претходно добиени сознанија дека во стан на ул. „Рајко Жинзифов“ во Скопје има гласна музика и не се почитуваат мерките за ...
сите 467 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку новозаразени во Италија во последниот месец, починаа 604 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: