Еден болничар го опиша она што го доживуваат луѓето на респиратори: „Не бев подготвен за тоа“


Болничар од Америка кој работи на одделение за интензивна нега, на Фејсбук сподели објава во која открива низ што се поминуваат пациентите заради коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

” Деновиве откако сум хоспитализирана заради коронавирусот, сандачето на електронската пошта ми е преплавено со едно исто прашање: дали сега ти е подобро? Сè ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се заразив со коронавирус кон средината на март, поточно на 16 март, кога бев примен во болницата. Имав повеќе симптоми кои инаку би биле поврзани со грипот. ...
| | веќе видена | слични

Џенифер Кол, медицинска сестра од Њујорк, објави статус на Фејсбук преку кој опишува колку тешко ја поднела смртта на еден пациент заразен од коронавирусот за ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, медицинските извештаи секојдневно кружат на социјалните мрежи. Медицинската сестра Александра Макиас, на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Меѓу заразените со вирусот, кој се подложува на болничко лекување во Крагуевац, е и Срѓан Тошиќ (44). Тој не бил во директен контакт со заразените и се сомнева ...
| | веќе видена | слични

Пациентот Дејвид Лат го откри своето искуство од борбата со коронавирусот Респираторот стана неизоставна медицинска опрена во сите држави кои се борат против ...
| | веќе видена | слични

Српската писателка и професорка Билјана Србљановиќ во синоќешната отворена програма на една тамошна телевизија објасни како се заразила со коронавирусот. -Јас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 515 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 274 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 613 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден болничар го опиша она што го доживуваат луѓето на респиратори: „Не бев подготвен за тоа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: