Дали е спасот од коронавирусот во крвта на морскиот црв?


Според податоците објавени во списанието „New England Journal of Medicine“, хрватскиот микробиолог Гордан Лауц тврди дека поголемиот дел од населението нема ни ...
| | веќе видена | слични

Ширум светот докторите се справуваат со тешки и стресни одлуки обидувајќи се да сфатат како ковид-19 ги убива нивните пациенти. Една теорија сепак се издвоила ...
| | веќе видена | слични

Новиот корона вирус е поопасен отколку што првично се мислеше. Откако научниците од Саутемптон неодамна откриле дека тој всушност се маскира во шеќери за да го ...
| | веќе видена | слични

Вирусот САРС-КоВ-2 кај луѓето со послаб имунитет предизвикува коронавируст пред телото да стигне да создаде антитела. Хрватска докторка, специјалист-интернист ...
| | веќе видена | слични

Она што започна да се појавува како модел во Кина, доби потврда од болниците во Европа и САД. „Повеќе мажи отколку жени имаат сериозни проблеми со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шестмина критично болни пациенти од КОВИД-19 во Израел, за кои се сметало дека има висок ризик да починат, добиле терапија со клетки од плацента на „Плуристем“ ...
| | веќе видена | слични

Донацијата од 25 респираторни машини наменети за Инфективната клиника во Скопје се уште е заглавена во Турција. Оваа донација ја најави вицепремиерот Бујар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Коронавирусот може да произведе повеќе од три пати поголема содржина на патогени од вирусот од кој што е предизвикан кој предизвикува појава на сериозен акутен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 399 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 664 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 215 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали е спасот од коронавирусот во крвта на морскиот црв?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: