НИШТО ОД РАДОСТА ЗА КАМАТИТЕ: Максималната стапка за граѓаните ќе биде 5,75 отсто, но само за новите кредити


Каматните стапки за граѓаните за постојните кредити, односно оние кои веќе ги отплаќаат кон банките, нема да се променат. Ова важи и за каматите на кредитните ...
| | веќе видена | слични

Со Уредбата со законска сила за определување на висината на платата на избраните, именуваните и назначените лица во јавниот сектор за време на вонредна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопје, 11 април 2020 (Inpress) – Владата на Република Македонија ja донесе Уредбата со законска сила за определување на висината на платата на избраните, ...
| | веќе видена | слични

ДВАЈЦА ЛУЃЕ ПОЧИНАА ОД КОМПЛИКАЦИИ НА КОРОНАВИРУСОТ Потврдени се 49 новозаболени пациенти со коронавирус, две лица починаа. На Клиниката за инфективни болести ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Владата ја донесе Уредбата за определување минимална плата од 14.500 денари за април и за мај за сите министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ја донесе Уребдата со која претседателот, сите министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите други избрани, именувани и назначени ...
| | веќе видена | слични

Кратењето на платите на избраните, именуваните и назначените лица во јавниот сектор, како мерка на штедење во актуелната криза, ќе ги опфати и судиите и ...
| | веќе видена | слични

Минималната нето плата и во април, мај и јуни ќе биде по старо, односно 14.500 денари. Ова е согласно Уредбата со законска сила за примена на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Странските акционери ќе може да си земаат дивиденда и додека трае вонредната состојба, одлучила Владата и тоа го преточила во уредба со законска сила со која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска министерот за здравство, Венко Филипче одржа координативен состанок со ...
сите 217 | | | веќе видена

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 359 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 284 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 264 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИШТО ОД РАДОСТА ЗА КАМАТИТЕ: Максималната стапка за граѓаните ќе биде 5,75 отсто, но само за новите кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: