Владата се пишмани: Странски акционери може да земат дивиденда во вонредна состојба


Странските акционери ќе може да си земаат дивиденда и додека трае вонредната состојба, одлучила Владата и тоа го преточила во уредба со законска сила со која ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата на вчерашната седница донесе две уредби со законска сила по предлог на Министерството за економија, а се однесуваат за работата на трговците и ...
| | веќе видена | слични

Сите маркети и други трговски објекти да воведат редарски служби, дезинфекција на рацете и ознаки за одржување растојание пред касите и другите објекти - за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да го остварат ова свое право, за овие лица нема да се издаваат посебни дозволи и доволно ќе биде со себе да имаат медицинска белешка која ќе треба да им се ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе уредба со законска сила со која се задолжуваат сите маркети да ангажираат редарска служба на влезот и во внатрешноста на објектот за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши на денешната прес-конференција информира дека Владата на вчерашната седница донесе уредба за примена на Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата се пишмани: Странски акционери може да земат дивиденда во вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: