Кои банки се први на браникот од „Короната“?

Во интервју за интервју за Фактор.мк, Хари Костов, директорот на Комерцијална банка, вели дека банките не се хуманитарни организации и не може да даваат услуги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дека македонската економија годинава ќе влезе во рецесија,никој и не се сомнева. Но, колкав ќе биде падот на БДП, прогнозите се различни од најоптимистички до ...
| | веќе видена | слични

Ако се сочува стабилноста на банките, тие, заедно со државата, ќе ја консолидираат здравствено-економската криза. Идеите да се конфискува, одземе дел од имотот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клучно во оваа ситуација е да се покаже лидерство, решителност и брзина во постапките на креаторите на економската политика. Државата мора да „внесе“ пари во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Предлог-мерките на ВМРО-ДПМНЕ во голема мера се совпаѓаат со тие на бизнис заедницата која се труди да го преброди овој тежок период, да ги задржи работните ...
| | веќе видена | слични

Кире Наумов, директорот на Развојната банка на Северна Македонија, очекува следната недела до засегнатите претпријатија-апликанти да се исплатат првите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 252 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостувањето во вестите на Македонската радио телевизија говореше за објавените видео материјали на социјалните ...
сите 238 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
сите 232 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои банки се први на браникот од „Короната“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: