ФАКТОР НАЈАВУВА: Мега интервју со највлијателниот банкар во земјава, Хари Костов


Ако се сочува стабилноста на банките, тие, заедно со државата, ќе ја консолидираат здравствено-економската криза. Идеите да се конфискува, одземе дел од имотот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонија и граѓаните ја плаќаат цената на неспособноста и корумпираноста на СДСМ и Зоран Заев. Земјата е затворена, власта ја злоупотребува вонредната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата се справува многу килаво, неуверливо и без поседување на сериозен концепт кој на граѓаните би им дал чувство на сигурност дека може бидат спокојни. Во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Вечер одговара на прашањето: Како Владата се справува со целокупната состојба? -Би рекол многу ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски го помина периодот на домашна изолација која дојде како последица на потенцијална опасност заради контактите со ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски го помина периодот на домашна изолација која дојде како последица на потенцијална опасност заради контактите со лица кај кои е констатирана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека Владата се фали со својата успешност во услови на светска пандемија и економска криза од досега невидени размери, граѓаните се борат за парче леб. ...
| | веќе видена | слични

 Во целокупниот период на криза поради коронавирусот неодлучноста на владата ги чини граѓаните две работи, првата е здравјето, втората е стандардот, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 390 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 253 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НАЈАВУВА: Мега интервју со највлијателниот банкар во земјава, Хари Костов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: