Х.Костов за Фактор:Банките не се хуманитарни организации па да се откажат од камати


Во интервју за интервју за Фактор.мк, Хари Костов, директорот на Комерцијална банка, вели дека банките не се хуманитарни организации и не може да даваат услуги ...
| | веќе видена | слични

Новите цени на на нафтените деривати, кои треба да се објават денеска на пладне, ќе бидат во границите на очекуваното, нема да одат нагоре, информираше денеска ...
| | веќе видена | слични

Големите банки се желни да бидат дел од решението на кризата од коронавирусот. Најмногу патриотско нешто што денес можат да го сторат ќе биде да престанат да ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на најголемите светски економии мора да сфатат дека враќањето во „нормала“ во глобализираниот свет не е можно додека пандемијата продолжува да се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на Регулатотната комисија за енергетика Марко Бислимовски најави дека граѓаните кои се погодени од корона кризата, односно земаат минимални ...
| | веќе видена | слични

Тој  во интервју за Радио Слободна Европа, информира дека во текот на следниот месец ќе почнат да пристигнуваат порамнителните сметки за топлинска енергија кои ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседсателот на Регулаторнаката комисија за енергетика во интервју за РСЕ рече дека од денеска е донесена официјална одлука граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични

Дали има конечно решение за тоа како ќе се плаќаат сметките за струја, вода и парно во овие кризни месеци, особено за оние граѓани кои се најпогодени од оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Х.Костов за Фактор:Банките не се хуманитарни организации па да се откажат од камати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: