Мртов косовец донесен во амбуланта


3 копии

Тело на починат 33 годишен маж било пронајдено во неговиот дом во Демир Капија.Имено вчера околу 13.40 часот во Полициска станица Неготино било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со фрлање на пластични чинии и одбивање на храна притворениците во затворот Скопје во Жуто Оризари синоќа го искажале својот револт и паника поради појавата на ...
| | веќе видена | слични

Околу 500 луѓе ќе бидат тестирани за коронавирус во истражниот затвор во Шуто Оризари откако вирусот посмртно беше дијагностициран кај затвореник кој почина во ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во истражниот затвор Шутка е под контрола , велат затворските власти по видеото на кое се гледа како притворениците во знак на револт, а по веста ...
| | веќе видена | слични

Прегледи брисеви епидемиолошки анкети, 30тина притвореници вчера биле проверувани од медицнските екипи во истражниот затвор Скопје откако притвореник починат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија. Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на ...
сите 349 | | | веќе видена

И во петтата ноќ од воениот конфликт Израел - Хамас црн биланс на жртви. Израелските борбени авиони и на шестиот ден - рано утрово повторно ја нападнаа Газа, а ...
сите 541 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 547 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мртов косовец донесен во амбуланта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: