Сите притвореници и вработени во истражниот затвор во Шуто Оризари се тестираат на Ковид-19


Со фрлање на пластични чинии и одбивање на храна притворениците во затворот Скопје во Жуто Оризари синоќа го искажале својот револт и паника поради појавата на ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае официјалната причина за смртта на 23-годишното момче кое почина вчера во истражниот затвор во Шутка. Обдукцијата врз неговото тело е ...
| | веќе видена | слични

Негативен на корона е 23-годишниот притвореник од Гостивар кој вчера почина во затворот во Шутка, потврди за Телма директорот на оваа установа Есад Ракиќ, ...
| | веќе видена | слични

Негативни на корона се тројцата цимери на притвореникот кој почина минатата недела во затворот во Шутка а посмртно се утврди дека бил заразен. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Се чекаат резултатите од брисот и наодот од обдукцијата од 22 годишен притвореник кој вчера почина во ќелијата во затворот во Шуто Оризари. Врз телото на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Самка Ибраимовски, вели дека со починатото лице е во сродство и дека станува збор за 23-годишниот Сенад И. од Гостивар, кој е татко на две деца. ...
| | веќе видена | слични

Притворениците од истражниот затвор за утре најавуваат протест откако вчера почина 23 годишен притвореник кој бил во „Шутка“ од 18 декември, дознава „ Сител“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите притвореници и вработени во истражниот затвор во Шуто Оризари се тестираат на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: