Кристијано Роналдо годинава ќе стане првиот фудбалски милијардер


Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо оваа година ќе стане третиот милијардер меѓу спортистите. Иако екипата од Торино најави дека ќе ги скрати платите на ...
| | веќе видена | слични

Во овој период луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин поради пандемијата на коронавирусот. Во ова одлично ...
| | веќе видена | слични

Ернан Креспо во интеврјуто кое го направи за „Скај Италија“ нагласи дека ниту еден играч не може да се споредува со „Феноменот“ Роналдо во неговиот најдобри ...
| | веќе видена | слични

Реномираниот Transfermarkt креираше нови цени на глобаниот фудбалски пазар и направи вистински хаос. Нивниот изговор е дека драстичниот пад на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

Во само еден месец пандемијата на коронавирусот го запре спортот. Запрени се речиси сите светски лиги, поради што и најбогатите клубови трпат милионски ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот прави сериозни штети во фудбалската индустрија, па економистите во фудбалот веќе пресметаа дека фудбалската берза и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

По појавувањето на Коронавирусот, фудбалот едноставно замре. Нема мечеви, нема публика, нема тренинзи, нема ништо. Клубовите се плашат дека може да пропаднат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 357 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристијано Роналдо годинава ќе стане првиот фудбалски милијардер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: