Италија работи на конкретизација на предлогот “коронаобврзници” со ЕУ


Италија работи на конкретизација на предлогот за заеднички обврзници со ЕУ, т.н. коронаобврзници, за да се помогне во неутрализирање на економското влијание на ...
| | веќе видена | слични

Министрите се согласија за многу помалата сума од 1.500 милијарди, што ја бара Европската централна банка. Главната компонента на договорениот план ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во четвртокот вечерта министрите за финансии на ЕУ усогласија заедничка компромисна стратегија за борба против економски исход од корона вирусот со кредитни ...
| | веќе видена | слични

Видео-конференцијата на министрите за финансии на земјите членки на Европската унија, која требаше да почне во 17 часот во четвртокот, доцна вечерта сѐ уште не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, ги повика европските земји да се обединат во одговорот на кризата предизвикана од новиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иднината на ЕУ е во опасност ако не дојде до заеднички финансиски одговор во борбата против коронавирусот, предупредиле денес шпанските службеници, по што ...
| | веќе видена | слични

Министрите за финансии на еврозоната ја продолжуваат конференцијата во обид да се договорат за заеднички економски одговор на кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 368 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој датум го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори ...
сите 396 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 356 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата ...
сите 308 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска денес во Битола на новинарско прашање за тоа дека повторно Македонија се најде во светските медиуми за лажните ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија работи на конкретизација на предлогот “коронаобврзници” со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: