Кинезите лажеле за бројот на заразени и починати: ЦИА го потврди тоа што веќе го знаевме...


Американците дојдоа до заклучок дека кинеските власти лажеле за бројот за заразени и починати од коронавирусот. Во извештајот на американските разузнавачки ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на лекари „МГ Франс“, е на ставот дека бројот на заразените од вирусот Ковид-19 е значително поголем од оној што го пријавуваат здравствените ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.576.496 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 93.575, а оздравеле 348.188 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Бирото за судска медицина во округот Кук, во американската сојузна држава Илиноис, поради пандемијата на коронавирусот има намера однапред да подготви ...
| | веќе видена | слични

Во Италија, досега починале 18.227 луѓе од ефектите на коронавирусот, што претставува еднодневно зголемување за 610 случаи, или 3,4 проценти. Вчера имало ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.539.424 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 90.011, а оздравеле 340.586 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 300 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 478 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
сите 676 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите лажеле за бројот на заразени и починати: ЦИА го потврди тоа што веќе го знаевме...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: