Во близина на Чикаго подготвуваат мртовечница за примање до 2.000 тела, нови бројки во САД


Бирото за судска медицина во округот Кук, во американската сојузна држава Илиноис, поради пандемијата на коронавирусот има намера однапред да подготви ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Снимки од дрон покажуваат работници како закопуваат дрвени сандаци со лица починати од коронавирус во масовна гробница во Њујорк, јави денеска Би-би-си. ...
| | веќе видена | слични

Државата Њујорк сега има повеќе заразени од коронавирусот од која било друга држава во светот, покажуваат најновите податоци. Со над 160.000 случаи, Њујорк е ...
| | веќе видена | слични

Беспилотното летало снимило работници во заштитни костуми како спуштаат мртовечки сандуци во масовна гробница во градот Њујорк, каде расте бројот на починати ...
| | веќе видена | слични

Медиумите во САД објавија потресно видео снимено од дрон на кое се гледа како починатите од коронавирусот во Њујорк се погребуваат во масовни гробници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шокантни снимки доаѓаат од САД, каде што починатите од коронавирус се погребуваат во масовни гробници на островот Харт, на западниот крак на Лонг Исланд Саунд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 403 | | | веќе видена

Стефан Ристовски преземе капитенската лента од Горан Пандев, тој ќе биде новиот предводник на нашата репрезентација, а го има вистинскиот менталитет за тоа, ...
сите 315 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 261 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 592 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 52 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во близина на Чикаго подготвуваат мртовечница за примање до 2.000 тела, нови бројки во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: