Ангела Николовска: „Во Виена секој мора да носи маска во продавниците“


 „Конечно има квасец и брашно во продавниците, Австријците прекинаа со паничното купување на производи“, вели 31-годишната скопјанка, која веќе 8 години живее ...
| | веќе видена | слични

Поранешната дописничка, на македонската јавност позната и како поранешна пејачка, стјуардеса и професорка, Офелија Гаџвеска Садек, 25 години живее во Каиро со ...
| | веќе видена | слични

Познатиот ресторан во Хонг Конг, познат по супа од змиско месо, ќе биде затворен овој месец после 30 години работа, поради недостаток на муштерии поради ...
| | веќе видена | слични

Изолација без полициски час, јавно објавување на имињата на заболените и забранет алкохол поради промискуитет се дел од мерките воведени во Хонг Конг поради ...
| | веќе видена | слични

Дозволено џогирање, но не и пикник, можност да се купуваат книги, но и да се демонстрира се само дел од варијациите на мерката социјално дистанцирање и ...
| | веќе видена | слични

Перу е државата во која што има многу излечени и малку заразени луѓе во однос на бројот на население. Првиот заразен пациент со коронавирус Перу го забележал ...
| | веќе видена | слични

До пред некој ден, Панама се бореше против оваа болест како и сите други, ги затвори границите и училиштата, им забрани на странците да влегуваат во земјата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Перу почна да спроведува нови строги мерки за да го спречи ширењето на коронавирусот, ограничувајќи го движењето на јавноста кај машкиот и женскиот пол. ...
| | веќе видена | слични

Според планот на жените им се дозволува да излезат од дома за да купуваат во понеделник, среда и петок, а мажите во вторник, четврток и сабота. Панама користи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангела Николовска: „Во Виена секој мора да носи маска во продавниците“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: