Офелија Гаџевска Садек од Каиро: Египет има врвни доктори, но сестри на ниво на домашни помошнички


Поранешната дописничка, на македонската јавност позната и како поранешна пејачка, стјуардеса и професорка, Офелија Гаџвеска Садек, 25 години живее во Каиро со ...
| | веќе видена | слични

Горазд Попоски, уметник, директор на Македонскиот културен центар во Њујорк за НОВА- „Се спомнува понекогаш, но оваа држава е втемелена во личното право на ...
| | веќе видена | слични

 „Не се плашете од болеста и разговарајте отворено за неа, јас имав симптоми како заматен вид, но на лекар појдов дури кога почнав да не ја чувствувам целата ...
| | веќе видена | слични

Сите мерки против коронавирусот кои се преземаат ширум светот донесоа енормни последици за стопанството, особено за ‘малите стопанственици’. И додека дел од ...
| | веќе видена | слични

Во текстот што го напиша за Time, ѕвездата на Golden State Warriorsa потсети на настаните од почетокот на март. Само што се вратил по четиримесечната пауза од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 750.000 луѓе се залагаат за да им помогнат на постарите и ранливите Британци.ЛОНДОН – Пред неколку недели, Кејт Селарс организираше Џејмс Бонд ...
| | веќе видена | слични

Ова е излагањето на еден од врвните светски експерти за Библијата, д-р Динеш Д’Соуза, во дебата со Барт Ерман (Ерман е екс кристијански фунадменаталист, а ...
| | веќе видена | слични

Пред две недели сè се смени. Од ноември минатата година, сурогат мајка во Канада е бремена со моето бебе, дете што јас и мојот сопруг се обидувавме да го имаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 707 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 612 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 378 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 87 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Офелија Гаџевска Садек од Каиро: Египет има врвни доктори, но сестри на ниво на домашни помошнички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: