Филипче: На Инфективната клиника примени девет заболени, од 59 вкупно 12 се со потешка клиничка слика од кои 5 се на механичка вентилација


На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
| | веќе видена | слични

Во рок од 10 минути шест пациенти имаа срцев застој, а четворица умреа, известува Си-ен-ен за ситуацијата од една њујоршка болница. Болничкиот „Код 99“ е ...
| | веќе видена | слични

„Кодот 99“ во болницата, сигналот кој го известува медицинскиот персонал дека на пациентот му е потребна реанимација, се огласи пет пати во помалку од еден ...
| | веќе видена | слични

„ BBC News “ доби пристап до одделот за интензивна нега на главната лондонска болница, при што можеше да заблежи како медицинскиот персонал ги третира сериозно ...
| | веќе видена | слични

И по 24 часа зад маските, облечени во скафандери, на првата линија на фронтот во битката против Ковид 19, се здравствените работници. Вака изгледаат нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медицинската сестра Имарис Вера која работи на интензивна нега објавила вознемирувачко видео, во солзи открила зошто ја напуштила својата работа на првата ...
| | веќе видена | слични

Медицинската сестра Блер Гудри од Њу Орлеанс, споделила искуство кое го доживеала во болницата во која работи. Имено, една жена одлучила дека нема да го ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра на интензивна нега објавила потресно видео во солзи и открила зошто дала отказ. Имарис Вера во понеделникот ја напуштила единицата за ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од болницата Елмхрст во Њујорк опиша колку бргу се влошува состојбата на пациентите заразени од коронавирус. – Страшно е. Иако пациентот ...
| | веќе видена | слични

На персоналот за интензивна нега им било советувано да подготват тестаменти пред првата смена на одделение за лекување на пациенти со коронавирус, тврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 410 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 159 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: На Инфективната клиника примени девет заболени, од 59 вкупно 12 се со потешка клиничка слика од кои 5 се на механичка вентилација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: