Во Шпанија петти ден по ред од коронавирус умираат над 800 луѓе


Траорен ден со црна статистика поради коронавирусот вчера во Велика Британија која го достигнува својот пик. Таму во текот на вчерашниот ден починале 939 луѓе ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци од синоќа, вкупниот број на потврдени случаи со коронавирус во светот достигна до околу 1.510.000, од кои починати се 88.000, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.490.154 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 87.317, а оздравеле 319.017 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави ...
| | веќе видена | слични

Бројот на починати од Ковид-19 во Шпанија во текот на ноќта повторно се зголеми, соопшти Министерството за здравство, откако починале 575 лица и сега вкупниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 372 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 134 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 118 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 174 | | | веќе видена

Грција од 15 јуни ќе ги отвори своите врати за туристи од 29 земји, објави денеска министерот за туризам, Хари Теохарис.На списокот на земји се Германија, ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагира на обидите на Зоран Заев и СДСМ да ја префрлат вината за здравствениот и економски колапс врз ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Шпанија петти ден по ред од коронавирус умираат над 800 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: