Заев: Денеска е голем ден за нашите граѓани, за нашата татковина


2 копии

Во организација на Факултетот за безбедност и Американското катче во Скопје, по повод Денот на НАТО и нашето полноправно членство во Алијансата, денеска ќе се ...
| | веќе видена | слични

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Спасовски во својата порака истакна дека по децении сонување дојде денот кој и ние ќе го одбележиме како полноправна членка на НАТО. „Денес, може да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ја претставуваше Република Северна Македонија за првпат како полноправна членка на НАТО, на состанокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Историска привилегија е да бидам првиот што како земја членка ќе ја претставува нашата држава на состанокот на НАТО. Првпат за 70 години на ниво на министри за ...
| | веќе видена | слични

На покана на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг учествува министерот за надворешни работи, Никола Димитров. По состанокот Столтенберг порача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седум починати од Ковид-19 се регистрирани вчера, со што вкупната бројка на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 341. Пет од нив се од Скопје, еден од ...
сите 489 | | | веќе видена

Кон крајот на 2018 година, се пуштија во употреба комплетно реновираните хируршки сали на Клиниката за ортопедски болести при Тоарилуц – Клиниката за ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на вчерашната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ одржана во Чаир, упати порака до младите да останат во државата и да се борат за ...
сите 275 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев, од општина Чешиново – Облешево, порача дека ВМРО-ДПМНЕ знае како треба да им ...
сите 396 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција во преставувањето на Изборната програма за Предвремените Парламентарни избори кои ќе се одржат на 15 јули, престојуваше во ...
сите 80 | | | веќе видена

Филипче прогнозираше 2000, а Македонија за жал ја надмина бројката од 7000 заболени. Тоа е резултат на неодговорноста и неспособноста на оваа власт на Заев. ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Денеска е голем ден за нашите граѓани, за нашата татковина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: